Haber Bill Gates Btc Yorumu

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
bildiği diğer yöntemlerden” daha fazla elektrik tükettiğini iddia ederek Bitcoin’i aşırı enerji kullanımı nedeniyle eleştirdi.


“Bitcoin, işlem başına insanoğlunun bildiği diğer yöntemlerden daha fazla elektrik kullanır.”
Gates, yalnızca yeşil elektriğe güvenirse Bitcoin konusunda iyi düşüneceğini söyledi: “Yeşil elektrik kullanır ve diğer kullanımları geride bırakmazsa sonunda belki de sorun olmaz. Beni Bitcoin şüphecisi olarak etiketleseniz bile konuyu derinlemesine ilgili olarak görmüyorum.”


Gates, geçenlerde bahsettikten sonra henüz Bitcoin trenine atlamadığını yineledi. Gates, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e yatırım yapmayı seçmedim. Sıtma aşıları satın alıyorum. Kızamık aşısı alıyorum. Dünya için ürünler üreten şirketlere yatırım yapıyorum.”
Gates yine de Bitcoin ile servet kazananları tebrik ettiğinden bahsetti.

Gates Vakfı, şu anda “çok düşük” işlem ücretlerine sahip kendi dijital para birimlerini geliştiriyor.

Ripple CEO’su da Aynı Fikirde

Tesla ve Square gibi büyük şirketler bilançolarına Bitcoin ekledikçe, kripto para biriminin karbon ayak izi konusunda endişeli olanların artan eleştirileriyle karşı karşıya kalıyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, madenciliği “büyük bir atık” olarak nitelendirdi ve kamu şirketlerini Ekim ayında “daha enerji verimli” varlıkları kullanmaya çağırdı.

O zamandan bu yana proof of work birimleri konusundaki söylemini yumuşattı ve şimdi en son tweet’inde sürdürülebilir madenciliği teşvik ediyor:

“Biden yönetiminin öncelikleri net, her gün iklim değişikliğinden bahsediyorlar. Madenciliğin tam olarak ne kadar enerji kullandığını tartışmak yerine, bu sektörü sürdürülebilirlikte lider yapmaya odaklanalım.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst