Bilgi Chiliz (CHZ) Son 3 ayda %4000 artış

🦅 The Eagles 🦅

Yönetici
Admin
24 Ocak 2021
2,814
6,763
Ön Direk
www.1bahisforum365.com
Kumbara
365.00 ₺
Chiliz, son günlerde kripto para piyasasının yıldızı oldu. Barcelona’dan Juventus ve Galatasaray’a kadar dünyada ve Türkiye’de birçok futbol kulübü ile anlaşması olan Chiliz (CHZ), son bir haftada yüzde 300, son üç ayda ise tam yüzde 4000 artış yaşadı. Bugün 0.50 doları gören CHZ, piyasa değerinde de 2.7 milyar dolara ulaştı. Bu büyük artış nasıl geldi?

Her şeyden önce futbol ve kripto para sektörü birbirine yakın iki alan. Kripto para yatırımcıları kitlesiyle futbol kitlesinin önemli bir kısmı aynı kümede. İyi bir pazarlama ve etkili bir kullanım senaryosu ile birleştiğinde Chiliz, piyasadaki pek çok diğer kripto paradan sıyrıldı.

1615559835623.png

Bilindiği üzere Chiliz, spor kulüplerine kendi token’larını çıkarmaları için yardımcı oluyor. Kulüpler bu token’ların satışından önemli bir gelir elde ederken taraftarlar da elindeki taraftar token’larıyla bazı ayrıcalıklardan faydalanabiliyor, bazı kulüp kararlarında oy hakkı elde ediyor. Her yeni anlaşma ve on binlerce taraftarın katılımıyla Chiliz ekosistemi büyüme kaydediyor.

CHZ’deki yükselişte kripto para piyasasının bir boğa döngüsü içinde olmasının en büyük etken olduğu söylenebilir. Geçmişteki boğa döngülerinde birçok kripto para bugüne benzer şekilde katlanarak değer kazanmıştı. Chiliz gibi bazı kripto paralar da böyle bir ortmada yenilikler, yeni anlaşmalar, ortaklıklar ile geliştirme sürecine devam ederek farklılaşır.

Chiliz için yakın zamandaki ilk büyük katalizör, ABD’ye 50 milyon dolar yatırım yapılacağı haberiydi. Bu haberin ardından kripto para önemli bir ivme kazandı. New York’ta bir ofis açan şirketin aynı zamanda Formula 1 takımlarıyla da görüşmelerde bulunduğu öğrenilmişti. Ayrıca ABD’ye yapılan yatırımla beraber NBA takımları ile anlaşmalar yapılacağı konusunda beklentiler de var.

Sonrasında NFT’ler devreye girdi. Chiliz, kulüp NFT’leri oluşturdu ve bunların yakında Socios.com uygulamasında görülmesi bekleniyor. Aşağıda Galatasaray’ın bu konudaki duyurusunu görüyorsunuz:

1615559894633.png

NFT, son birkaç haftada kripto para piyasasında gündemi domine etti. Henüz dün Beeple’ın NFT tabanlı eseri 69 milyon dolara alıcı buldu.

Diğer yandan önde gelen kripto para borsalarından OKEx, Chiliz’i listelemeye başladı ve bu listelemeyle beraber 150 bin dolarlık taraftar token’ının dağıtıldığı bir kampanyaya start verdi.

Görülebileceği gibi, fiyat artarken Chiliz’de geliştirmeler, iş birlikleri ve yeni kampanyalar birbiri ardına devam etti. Boğa piyasasından dolayı doğal bir artış eğilimde olan kripto para için bu faktörlerin her biri ek katalizör görevi görmüş olabilir. Chiliz’de önemli bir dirençle karşılaşmadan devam eden bu büyük artış sırasında geri çekilmelere karşı da her zaman tetikte olmak gerekiyor.​
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst