Bilgi Google Authenticator ( 2 Adımlı Doğrulama ) Nedir ?

🦅 The Eagles 🦅

Yönetici
Admin
24 Ocak 2021
2,811
6,762
Ön Direk
www.1bahisforum365.com
Kumbara
365.00 ₺
Google Authenticator Nedir?

2 adımlı, yani daha güvenli şekilde doğrulama yapmanıza yarayan güvenlik arabirimidir. Birçok dijital ortamda kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan Google Authenticator bütün android, iPhone, iPod Touch veya iPad ve Blackberry cihazlarda çalışmaktadır.


Nasıl Kullanılır?

Google Authenticator kullanabilmeniz için bir adet Google hesabı ve üs bölümde belirttiğimiz cihazlardan birine ihtiyacınız olacak. Ardından Google Play üzerinden Google Authenticator uygulamasını indiriyorsunuz. Authenticator'ı ilk kez kullancaksanız Kurulumu başlat'a tıkladıktan sonra uygulamanın menüsünden Hesap oluştur'u seçin. Hesap oluştura tıkladıktan sonra Barkod tara'yı seçin. Eğer uygulama cihazınızda bir barkod tarayıcı uygulama bulamazsa indirmenizi isteyecektir. Uygulama yüklendikten sonra, Google Authenticator'ı yeniden açın ve ardından indirdiğiniz program yardımı ile QR kodunu taratın. Tarama işlemi sonunda telefonunuzdaki kodu onaylayarak hizmeti aktif edebilirsiniz.


2 Adımlı Doğrulama'yı birden fazla Google Hesabı için kurma

Google Authenticator aynı mobil cihazdan birden fazla hesap için kod gönderebilir.
Her Google Hesabının farklı bir gizli anahtarı olmalıdır. Ek hesaplar oluşturmak için her hesapta 2 Adımlı Doğrulama'yı açın ve aynı Google Authenticator uygulamasını kullanın.

Google Authenticator'ı birden fazla cihazda kurma
Google Authenticator'ı birden fazla cihazdan doğrulama kodları oluşturacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
  1. Google Authenticator'ı indirip, kullanmak istediğiniz tüm cihazlara kurduğunuzdan emin olun.​
  2. Google Hesabınızın 2 Adımlı Doğrulama bölümüne gidin.​
  3. Hesabınız için Google Authenticator'ı önceden kurduysanız ilgili hesabı Authenticator'dan silin.​
  4. Authenticator uygulaması için 2 Adımlı Doğrulama'yı ayarlamak üzere ekranda gösterilen adımları uygulayın. Tüm cihazlarınızda aynı QR kodunu veya gizli anahtarı kullanın.​
  5. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için her cihazdaki doğrulama kodunun aynı olduğundan emin olun.

    Google Authenticator uygulama şifreleri oluşturmaz. 2 Adımlı Doğrulama'yı açtıktan sonra yeni Uygulama Şifresi ile ilgili bir istem görürseniz Uygulama Şifresi kullanarak oturum açın.​
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst