Haber Ripple için kritik zamanlar

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
IMG_20210208_020449.jpg

Kripto para piyasasının en büyük hacimli üçüncü birimi Ripple Labs Inc.'in XRP satışı yoluyla yaptığı ihlaller sebebiyle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edileceği yönünde çıkan haberlerin etkisiyle ciddi değer kaybı yaşamıştı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs ve iki yöneticisine karşı dava açtığını resmi olarak duyurmuştu.

SEC, duyurusunda “Ripple ve iki yöneticisine 1,3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı gerçekleştirmesi sebebiyle dava açıldığı” ifadesine yer verildi.
4 GÜNDE YÜZDE 140 YÜKSELDİ

Bu gelişmeyle birlikte, 2020’nin son günlerinde 0.23 dolar seviyelerine kadar gerileyen XRP uzun bir süre 0.20 -0.30 dolar seviyesinde seyretti.

Ripple, GameStop ve AMC Şirketlerinin hisselerini yükseltmesiyle birlikte kripto para piyasasında yatırımcıların ilgi odağı haline geldi.

XRP, geçtiğimiz haftasonu yüzde 140 artarak 0.23 dolardan 0.77 dolara kadar yükseldi ve ani düşüşle 0.40 dolar seviyesinde direç tuttu.

Kripto para analistlerine göre Ripple’daki dalgalanmalar spekülasyon kaynaklı.

XRP İŞLEMLERİNE SINIRLAMA
Öte yandan, Kripto para platformu olan Bitstamp, geçtiğimiz günlerde ABD'de bulunan yatırımcılar için XRP işlemlerini ve mevduatlarını 8 Ocak 2021'de durduracağını açıklamıştı.

Bitstamp'in yanı sıra ABD'de Bitwise ve Hong Kong'da OSL de XRP işlemlerini durduruyor.
RİPPLE DAVASI NE ZAMAN?

New York Güney Bölge Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple aleyhindeki davası için ilk mahkeme tarihini duyurdu. Davanın tarafları 22 Şubat’ta hakim karşısına çıkacak.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst